Artykuł 0 komentarzy
12/5 2016

Szalona dogrywka w Oklahomie

 

Mecz Wizards przeciwko Thunder, był jednym z lepiej rozegranych przez ekipę ze stolicy w obecnym sezonie. Oglądając go miało się wrażenie, jakby obie drużyny grały ze sobą w finałach NBA. Twarda, mocna gra, bez straconych piłek, to jest to co kibice lubią najbardziej. Oczywiście nie obyło się bez błędów i nierównej gry, ale jest to nieodzownym elementem sportów.

Spotykanie było wyjątkowe dla trenera Scotta Brooksa, który w poprzednim sezonie prowadził właśnie drużynę Oklahomy. Spędził z nią  7 lat, prowadząc  karierę Westbrooka od momentu draftu w 2008 roku poprzez finały NBA w sezonie 2011/2012, przegrywając z Miami Heat. Został przyjęty owacją na stojąco przez cały zgromadzony tłum fanów w Chesapeake Arena.

Początek meczu należał do Thunder, a wyróżniającym zawodnikiem był Oladipo, zdobywca 9 punktów w pierwszej kwarcie. W ekipie Czarodziejów w tej części gry dobrze spisali się Marcin Gortat 4 punkty oraz Markieff Morris 5 punktów. Kwartę wygrała Oklahoma 32:19.W drugiej kwarcie zawodnicy Wizards zniwelowali wypracowaną przewagę Thunder, i do szatni schodzili juz tylko z 7 punktowym deficytem. Dobrze zagrał Bradley Beal rzucając 9 punktów oraz Marcin Gortat notując  kolejne 4 punkty i 5 zbiórek.

Po przerwie, w trzeciej kwarcie  zawodnicy Wizards rzucili się do ataku, prowadząc bardzo wyrównaną grę ,co zaowocowało doprowadzeniem meczu do remisu. Bardzo dobrze spisywali się rezerwowi Czarodziejów ,wśród których prym wiedli  Kelly Oubre Jr i Marcus Thornton, rzucając w całym meczu odpowiednio 12 i 11 punktów. Na 4 min przed zakończeniem meczu, po bardzo dobrej grze, Wizards prowadzili już 97:90 i byli bardzo blisko zwycięstwa, ale lider Thunder,Russell Westbrook był nie do zatrzymania. Rzucił bardzo ważne punkty na 8 sekund do końca meczu doprowadzając tym do dogrywki.

W dogrywce całkowitą inicjatywę przejęli gracze Oklahomy ,w szczególności Westbrook , który zdobył 14 punktów w 5 minut, doprowadzając  tym do wygranej  nad Wizards 126:115.

Zawodnikami Wizards, którzy wyróżnili sie w meczu są: Bradley Beal  31pts, John Wall 15pts 15ast, Markieff Morris 19pts 7reb, Marcin Gortat 12pts 11reb oraz rezerwowi  Oubre 12pts 6reb i Thornton 11pts. Natomiast po stronie Thunder : Russell Westbrook 35pts 14reb 11ast,Victor Oladipo 25pts 6reb 6ast.

Kolejny mecz Wizards, którzy zajmują obecnie 13 miejsce (6-11) grają z San Antonio Spurs w Piątek wieczorem i będzie to ich drugie spotkanie w sezonie. W pierwszym Spurs wygrali 112:100.

Social poster

delicious digg reddit technorati facebook twitter google yahoo wikio blinklist simpy spurl 

  1. Scroll to the Post Form and leave a comment. Pinging is disabled.

    Obecnie brak komentarzy do artykułu: "Szalona dogrywka w Oklahomie".