Artykuł 0 komentarzy
02/27 2017

Ferie zimowe dla dzieci z Kazachstanu.

Fundacja Marcina Gortata po raz kolejny zoorganizowała ferie zimowe dla dzieci. Tym razem na tygodniowy wypoczynek nad morzem w terminie od 19 do 25 lutego wyjechało 20 dzieci polskiego pochodzenia z Kazachstanu, które przybyły do Polski wraz z grupą około 150 osób z Kazachstanu. Repatrianci przebywają obecnie w ośrodku adaptacyjnym w Pułtusku, gdzie dzieci rozpoczeły naukę w polskich szkołach. Większość repatriantów z Kazachstanu pochodziło ze wsi Jasna Polana, Tajynsza, Kellerowka, Donieckoje, Podolskoje, Oziornoje. A część z mieszkańców tych wsi zdecydowała się na przyjazd do Polski po ubiegłorocznej powodzi, która zniszczyła ich domy.

Na obozie zimowym zoorganizowanym przez Fundację MG13 z inicjatywy – Marcina Gortata, przebywały dzieci w wieku od 8 do 17 lat. Dzieci z Kazachstanu podobnie jak ich rówieśnicy, którzy brali udział w poprzednich wyjazdach mieszkały we wspaniałym hotelu Golden Tulip Gdańska Residence. Podczas wyjazdu dzieci miały szansę zwiedzić Trójmiasto i wziąć udział w licznych atrakcjach m.in.  zwiedznie promu, wizyta w aquaparku, zwiedzanie muzeów oraz Centrum nauki Hewelianum, w którym poprzez zabawę poznały tajniki fizyki, astronomii i przyrody. Dzięki gościnności Sopockiego klubu dzieci mogły również kibicować siatkarkom Atomu Trefla Sopot w meczu z BKS Profi Credit Bielsko-Biała w Hali Stulecia. Nie zabrakło także czasu na zajęcia sportowe, które w tym roku odbywały się w Gdańskiej Szkole De La Salle.

Warto przypomnieć, że to już trzecie ferie zimowe zoorganizowane przez fundację Marcina Gortata. W latach poprzednich najlepszy polski koszykarz ufundował wyjazd dla dzieci ewakuowanych z terenów Ukrainy zagrożonych działaniami wojennymi.

Social poster

delicious digg reddit technorati facebook twitter google yahoo wikio blinklist simpy spurl 

  1. Scroll to the Post Form and leave a comment. Pinging is disabled.

    Obecnie brak komentarzy do artykułu: "Ferie zimowe dla dzieci z Kazachstanu.".