Artykuł 0 komentarzy
01/16 2018

Polska Noc w NBA

13 stycznia po raz piąty odbyła się Polish Heritage Night. Tego wieczoru w Capital One Arenie dominowały biało-czerwone barwy. W tym roku ponownie dwudziestotysięczna publiczność kibicująca drużynie Washington Wizards mogła dowiedzieć się wielu ciekawych faktów o Polsce, poznać akcenty polskiej kultury jak również  nauczyć kilku słów oraz bawić do rytmów polskiej muzyki.

 

Gośćmi honorowymi tegorocznego, wyjątkowego wydarzenia byli aktorka Alicja Bachleda Curuś, minister Anna Maria Anders, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego, weterani II wojny światowej oraz polscy żołnierze, którzy brali udział w misjach w Iraku i Afganistanie.

Tradycyjnie fani Wizards zgromadzeni w Capital One Arena oddali hołd zaproszonym z Polski żołnierzom; starszemu chorążemu sztabowemu Piotrowi Maciejewskiemu oraz plutonowemu Michałowi Paćko, weteranom misji w Iraku i Afganistanie. Dodatkowo, weteran Bitwy o Monte Cassino major Wincenty Knapczyk wraz z żoną Heleną zostali przedstawieni publiczności przed meczem i uhonorowani przez Marcina Gortata, czemu towarzyszyła wzruszająca i podniosła atmosfera na trybunach. Specjalnie na Polską Noc w NBA Polska Agencja Inwestycji i Handlu w Waszyngtonie zrealizowała film „Indestructible” przedstawiający postać płk. Romualda Lipińskiego, weterana bitwy o Monte Cassino, który został odtworzony podczas przerwy w meczu.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że po raz kolejny udało się nam wspólnie z Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie zorganizować Polską Noc w NBA, wydarzenie, które promuje polską kulturę w Stanach Zjednoczonych jak również daje możliwość integracji środowiska polonijnego podczas tego wyjątkowego wieczoru.

Social poster

delicious digg reddit technorati facebook twitter google yahoo wikio blinklist simpy spurl 

  1. Scroll to the Post Form and leave a comment. Pinging is disabled.

    Obecnie brak komentarzy do artykułu: "Polska Noc w NBA".