Artykuł 0 komentarzy
09/11 2017

Szkolny Skills Challenge Mierz Wysoko 2017

Rusza piąta edycja Szkolnego Skills Challenge Mierz Wysoko! Zgłoście swoją szkołę i wygrajcie! Poprzednie odsłony projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem pośród szkół na terenie całego kraju, dlatego i w tym roku Fundacja Marcina Gortata, wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki, organizuje ogólnopolski turniej sprawności SSC 2017.

Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego.

Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych.

Uczniowie pięćdziesięciu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonają na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami będą zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi w szkole. W każdej ze szkół na podstawie czasu wyłoniony zostanie zwycięzca, który zdobędzie tytuł mistrza. Dziesięciu mistrzów zostanie zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego finału Szkolnego Skills Challenge Mierz Wysoko 2017, który odbędzie sie w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzcy, ale również dla nauczyciela wychowania fizycznego będzie wyjazd do USA na mecz ligi NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem.

– Projekt Szkolny Skills Challange skierowany jest do Szkół Podstawowych 

– Szkolny Skills Challenge odbędzie się w terminie: październik – grudzień 2017 

– W turnieju mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VI w wieku 9-13 lat. 

– Szkoła zakwalifikowana do udziału w SSC dostanie potwierdzenie od organizatorów do dnia 7 października 2017 wraz ze szczegółowymi informacjami

– W dniu wydarzenia trenerzy Fundacji MG13 przyjadą do danej szkoły wraz z niezbędnym sprzętem

– W SSC startuje wybrana grupa uczniów zgłoszona w dniu wydarzenia przez nauczyciela Wychowania Fizycznego w danej szkole biorącej udział w projekcie.

– Uczniowie szkół biorących udział w wydarzeniu będą musieli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód którego poszczególnymi elementami będą zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi w szkole oraz ogólna sprawność fizyczna– Uczniowie pokonują tor na czas, tak aby po zakończeniu rywalizacji wyłonić zwycięzcę w danej szkole oraz grupę finalistów, którzy wezmą udział w wielkim finale SSC 2017 w Łodzi.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 września 2017

Zgłoś swoją szkołę do
Szkolnego Skills Challenge Mierz Wysoko 2017
 1. (pole wymagane)
 2. (pole wymagane)
 3. (pole wymagane)
 4. (pole wymagane)
 5. (pole wymagane)
 6. (pole wymagane)
 7. (pole wymagane)
 8. (pole wymagane)
 9. (wymagany poprawny adres)
 10. (pole wymagane)
 11. (pole wymagane)
 12. (pole wymagane)
 13. (pole wymagane)
 14. (pole wymagane)
 

Social poster

delicious digg reddit technorati facebook twitter google yahoo wikio blinklist simpy spurl 

 1. Scroll to the Post Form and leave a comment. Pinging is disabled.

  Obecnie brak komentarzy do artykułu: "Szkolny Skills Challenge Mierz Wysoko 2017".