Artykuł 0 komentarzy
11/30 2016

Wyborowy strzelec Beal

Washington Wizards  101-95 Sacramento Kings

Oglądając  wczorajszy mecz Wizards-Kings byłem w ogromnym szoku widząc halę Verizon Center do połowy pustą. Zapewne było to spowodowane słabszą postawą drużyny w dotychczasowych meczach, ale bądźmy poważni, nie wszyscy grają źle. Beal, Wall to zawodnicy, których przyjemnie się ogląda i wnoszą dużo pozytywnej energii do zespołu. Również nasz jedynak za oceanem Marcin Gortat gra równe mecze, pomagając  na obu tablicach jak tylko może.

To był dzień Bradleya Beala, który rzucając siedem razy za 3 ustanowił swój własny rekord w tej statystyce. W całym meczu rzucił 31 punktów,miał 6 zbiórek oraz 3 asysty. Trochę w cieniu Beala był John Wall, który miał aż 11 strat w meczu , ale dzięki  jedenastu  asystom zniwelował złe wrażenie o sobie. Oprócz strat i asyst Wall dodał 19 punktów i 8 zbiórek ocierając się tym  o triple double. Ławka rezerwowych znów za bardzo odstawała od pierwszej piątki, jedynie Kelly Oubre Jr zagrał  na miarę swoich możliwości zdobywając 10 punktów i 10 zbiórek (double double).

Mecz stał na dość dobrym poziomie, ale nie obeszło się bez kontrowersyjnych decyzji sędziów, którzy dwukrotnie w pierwszej połowie meczu  odgwizdali faul w ataku Gortatowi. Obie sytuacje według mnie, były źle  zinterpretowane przez nich, co wyprowadziło z równowagi Marcina i został ukarany faulem technicznym. Ilość  popełnionych przewinień była powodem  wcześniejszego  opuszczenia  boiska przez Gortata na ławkę rezerwowych. W całym meczu ,który zakończył się po dogrywce Marcin spędził 36min zdobywając 10 punktów ,7 zbiórek, 3 bloki oraz 1 przechwyt .

Mecz zakończył się dogrywką ,w której  Wall rzucił 6 punktów. Po stronie  Kings najlepiej zagrał Cousins  rzucając 36 punktów  i zbierając 20 piłek w meczu. Szósta wygrana w sezonie Washington Wizards (bilans 6-10) dała im awans 11. miejsce w Konferencji Wschodniej. Jeszcze w tym tygodniu Czarodzieje rozpoczynają serię 3 meczów wyjazdowych, a pierwszy z nich grają w Oklahomie przeciwko Thunder.

Autor: @tomk_78